Rady na cestu do Bahrajnu
Doklady a víza
Podmínkou vstupu na bahrajnské území je cestovní pas platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu a platné vízum.
Žádost o vízum je možné podat na konzulárním oddělení libovolného zastupitelského úřadu Bahrajnu v zahraničí nebo lze požádat některý z bahrajnských pětihvězdičkových hotelů (Holiday Inn, Diplomat, Regency, Al Khaleej, Hilton, Meridian, Sheraton) o vyřízení víza.
Turistické vízum na 3 dny nebo 14 dní může být uděleno také na všech hraničních přechodech do země, tj. letiště v Manamě, most krále Fahda, spojující Bahrajnský stát a Saúdskou Arábii, a ve všech přístavech.
Zdravotní a bezpečnostní rizika
Úroveň zdravotní péče je vysoká. Péče o cizince je v zásadě péčí placenou a uhrazené náklady je nutno si refundovat u své zdravotní pojišťovny.
Obecně neexistují žádné dohody o spolupráci zdravotních pojišťoven. Pro krátkodobý pobyt na Bahrajnu je doporučováno uzavřít zdravotní pojištění pro cesty do zahraničí.
Zdravotní rizika jsou malá, očkování se nevyžaduje. Doporučuje se očkování proti hepatitidě. V letních měsících může být rizikem slunce a celkové přehřátí organizmu, teploty dosahují až 45 °C.
Plážové oblečení je akceptováno v klubech, hotelích a na plážích. Do města si ženy mohou obléknout volné kalhoty či sukně odpovídající délky a halenky zakrývající ramena. V Bahrajnu jsou šortky pro muže přípustné.
Zakázáno je fotografování vojenských zařízení, při fotografování osob je zapotřebí jejich souhlasu.
Zajímavosti
Manama
Moderní metropole Bahrajnu, postavená ve stylu Manhattanu, ukrývá mnohá nej. Na okraji nové zástavby se nachází starobylá čtvrť Bilad Al Qadim, na pahorku A´ali Burial leží pravděpodobně největší pravěký hřbitov na světě z let 3000 př. n. l. Mezi další starobylá místa patří dům obchodníka s perlami Beit Al Siyadi z 19. století, chrám Barbar, starověká pevnost Arad, Bahrain a Riffa. Některé historické domy ve staré čtvrti si zachovaly tzv. větrné věže, které kdysi sloužily jako primitivní klimatizační zařízení. Bahrajnské Národní muzeum představuje archeologický vývoj Bahrajnu, ve městě je i řada ropných muzeí.
Most krále Fahda
Most krále Fahda je nejdůležitější silniční komunikací spojující Bahrajn se Saudskou Arábií. Most byl postaven v roce 1986. Jedna z nejdražších staveb světa představuje přemostění dlouhé 26 km a je nejdelším mostem na světě vedoucím přes moře.
Přírodní rezervace Al-'Areen
Jediná přírodní rezervace státu Bahrajn leží v blízkosti obce Az Zallaq, přibližně 10 km od města Manáma. Je domovem ptáků a savců, včetně endemických druhů Arabského zálivu. Najdete zde pelikány, plameňáky, gazely, divoké ovce i pštrosy. Sestává se ze dvou částí, volně přístupné safari a neveřejné přísně chráněné oblasti. Do této chráněné lokality je možné získat zvláštní povolení pouze za účelem výzkumu.
Okruh formule 1
Atraktivní místo, vyhledávané automobilovými fanoušky, představuje 5412 metrů dlouhý závodní okruh v Sakhiru, kde se koná populární závod Formula One Gulf Air Bahrajnu Grand Prix. Celoročně otevřený okruh hostí významné motoristické události, návštěvníkům nabízí i další zajímavé programy jako jízdu v motokárách, terénní jízdu v Hummerech nebo exkurzi v areálu.